ZPĚT na hlavní stránku

KAŽDÁ 
MASÁŽ
má vynikající rehabilitační účinky,
je jednou z nejpříjemnějších forem uvolnění.

Potřebují ji nejen lidé trpící stresem, únavou a  vyčerpáním,
lidé žijící v napětí a nedostatku radosti ze života,
ale i lidé s bolestmi kostí, kloubů a svalů,
lidé se sníženou pohyblivostí, obézní aj.

Masáž
zasahuje nejhlubší nitro bytosti:
uvolní svaly, vyladí svalové napětí, zlepší krevní oběh a povzbudí mízní (lymfatický) systém,
protáhne pojivové tkáně kloubů.

Masáž
zbaví strachu a úzkosti, vyvolá pocit klidu, radosti a sebedůvěry, uvolní energii
zadržovanou vlivem stresu a přílišného fyzického i psychického vypětí.
Umožní uvědomit si tělo jako celek,
zjemní výraz tváře i zlepší držení těla.

Masáž zad
zvyšuje pocit sebedůvěry a sebejistoty.
Masáž krku a ramen
uvolňuje napětí,
  zadržované city,
čistí mysl a dovoluje svobodně se vyjádřit.

Masáž
paží a rukou
přináší osvobozující a uvolňující zážitek
 
zejména lidem se sklonem k potlačování pocitů.

Masáž
dolních končetin a hýždí
obnoví pocit zakořeněnosti, stability a jistoty. Ovlivňuje krevní a mízní (lymfatický) oběh.
Čistí tělo,
napomáhá odvádění tekutin, tedy i redukci váhy.
 
Napomáhá odstranění bolestí v křížové a bederní oblasti.
Tím, že umožní zadržované energii, aby volně proudila, osvěží nejen tělo, ale i ducha.
Masáž
kotníků
umožní energii, aby volně proudila, obnoví pružnost kloubu,
uvolní nahromaděné tekutiny (a také vztek).


Masíruji
směsí olejů z dřevin i květů sibiřské tajgy a oleje z levandule,
 
která sama o sobě rozveseluje mysl, odstraňuje napětí, smutek, neklid a úzkost. Ocení ji jedinci v depresi, působí proti nervozitě, odstraňuje nespavost.
Oživuje a vyživuje povadlou pleť. Probouzí všechny smysly. Prohřívá.

 

 

 Nový trend v péči o zdraví (a krásu) DuŠE, i TĚLA
REFLEXNÍ LYMFATICKÁ TERAPIE!

    Co je lymfatický systém? – Celkem nenápadný, donedávna téměř neuznávaný, přesto velmi důležitý systém, odpovědný za detoxikaci organismu. Správně fungující lymfatický systém brání šíření únavy, špatné nálady, podrážděnosti, infekce i nádorového bujení, zabraňuje bolestem těla.
 
 Jak se škodlivé látky do těla dostávají? – Vzduchem, potravou, pokožkou nebo vznikají v těle mimo jiné i jako důsledek působení všudypřítomného stresu, sedavého zaměstnání apod. Fungující lymfatický systém dbá, aby se škodliviny filtrací nebo přímým ničením v lymfatických uzlinách dostaly co nejrychleji z těla ven, aby tělem proudila životodárná, činorodá energie a mysl ovládala dobrá nálada.
  
A co když lymfatický systém nefunguje tak, jak má? – Škodliviny se hromadí v uzlinách tak dlouho, až dojde k prolínání lymfy do tkáně, lidově k hromadění „vody“ v těle (mnohdy zaměňované za tloustnutí). Tento stav se zhoršuje každou fyzickou i psychickou námahou, každou nemocí, o operaci nemluvě. Zmenšuje se obranyschopnost organismu, narůstá únava a slabost, která se v prvé řadě projeví únavou, váčky či kruhy pod očima, ochablou, bledou pletí, tíhou v nohou, rukou, pak otoky…, bolestmi hlavy, šíje, zad,.. a v neposlední řadě nervozitou, podrážděností, ale také lítostivostí, úzkostmi,... depresí.
  
Jak je možné si pomoci?
– Reflexní lymfatickou terapií,
                                              změnou ve výživě,
                                              odpočinkem,
                                              klidem.
                                                          Lymfatický systém nemá žádný „pohon“, proto jeho činnost povzbuzuje nebo přímo startuje pouze masáž. Lymfatická masáž posiluje obranyschopnost organismu, snižuje nebo odstraňuje nadváhu, otoky nohou,… kožní problémy atd. Následků nesprávné životosprávy je mnoho. Z osobní zkušenosti vím, že tato terapie je povinná pro lidi po operaci, úrazu nebo infekčním onemocnění, lidi trpící nervozitou, podrážděností, bolestmi hlavy (migrénami), lidi částečně ochrnuté, trpící sklerózou, Parkinsonovou či Bechtěrevovou nemocí, revmatismem a artrózami. Pomáhá léčit sterilitu, únavový syndrom, hysterii. Zabraňuje vypadávání vlasů. Lymfatická masáž má navíc vynikající regenerační schopnosti: zlepšuje pleť dekoltu a obličeje, účinně bojuje s vráskami, neboť fyziologické odlehčení je doprovázeno výrazným  uvolněním emočním.
  
Jak s péčí o lymfatický systém začít? – Nejlépe je začít s
reflexní lymfatickou terapií, která se dělá třikrát na chodidlech, nártech, patách a lýtkách nohou. Tato masáž dokonale "otevře" lymfatické cesty, jinými slovy umožní lymfě proudit, tedy pročistit (detoxikovat) tělo a osvobodit duši. Neznám jinou masáž, která by měla stejně výrazný a  o k a m ž i t ý   vliv na fyzický stav a psychiku člověka. Mnozí klienti hovoří o této masáži jako o masáži mystické, nejen pro pocity vnímané během masáže samotné, ale hlavně pro změny, které do života klientů přináší.
  Je možné účinky ruční reflexní lymfatické masáže prohloubit? – Ano. Blahodárné účinky této mimořádné, ojedinělé procedury prohloubí nejen další, dle stavu klienta vybrané, procedury, ale i změny ve výživě, přístupu k životu a jeho radostem i strastem, zařazení řádného odpočinku do každodenního programu. I proto tuto komplexní péči označujeme slovem t e r a p i e. Ujišťuji vás, že  t a t o  terapie mění životy klientů výrazně - k jejich prospěchu, samozřejmě. 

   REFLEXNÍ LYMFATICKÁ TERAPIE
   rozhýbe lymfu nenapodobitelným způsobem: jak terapeut, tak klient se na konci cyklu masáží zcela jednoznačně přesvědčí o tom, že lymfa „běží“ a odvádí spolehlivě svou práci. Zvlášť klient má kontrolu dvojí: je totiž pravidlem, že po druhé lymfatické terapii nastane tzv. negativní reakce, známka toho, že masáž zabrala – ale o té bude ještě řeč. Nabídnu vám totiž ukázku ze své knihy
   Rok 2013 aneb Jedenadvacet konkrétních způsobů, jak najít sám sebe, dosáhnout klidu, radosti a štěstí:
   Reflexní lymfatická terapie je až neuvěřitelně účinnou procedurou. Jde o jemnou ´masáž´, vlastně jakési h l a z e n í chodidel a nártů, které způsobí, že se rozproudí pohyb lymfy v těle. A začnou se dít věci! Klient už při masáži cítí jakési brnění, mravenčení, popřípadě rozlévající se teplo v těle, mohou mu ztěžknout nohy, ruce … nebo se různě po těle objeví - na okamžik - pocit píchnutí, bolest různého stupně, křeč,… začne svědit kůže,… člověk se může rozkašlat, špatně se mu dýchá, točí hlava,… Také se nemusí dít nic nepříjemného, ale většinou děje – jde o r e a k c i, tedy potvrzení toho, že masáž splnila svůj účel a očišťování těla i duše začalo. Vždy upozorňuji klienta předem, že je zbytečné propadat panice, objeví-li se ne právě příjemné projevy fyzické či psychické roviny těla (klient může být i plačtivější nebo zlostnější) - na konci cyklu masáží bude vše srovnané, dotyčný se bude cítit skvěle, plný energie a dobré nálady.
   Ovšem, pozor! Pro blaho lze využít v tomto světě jakoukoliv sílu! Tedy i výše uvedené, běžně nijak vyhledávané, pocity. Navíc - každá z reakcí klienta v y s v ě t l u j e to, s čím se dotyčný potýká, v které oblasti je u něj třeba proměny. Například k ů ž e - téměř okamžitě vyjeví, že člověk hluboce potlačuje emoce, a organismus se jich tedy snaží zbavit svěděním, alergií, kopřivkou. Stejným způsobem kůže naznačuje, že něco nebo někoho nesnášíme, nepřijímáme, že skrýváme, potlačujeme agresi. Svědění může být i ukazatelem silného strachu z budoucnosti, nechtění kráčet vpřed.
   Tíha nebo bolest v n o h o u svědčí o neexistenci životního cíle nebo nesprávně zvoleném životním směru. Mnohdy ale bolí nebo těžknou r u c e, což značí, že dotyčného ovládá strach prakticky ze všeho: života, infekce, společenského styku, … jednoznačně se potýká s pocitem, že nemá život ve svých rukou!
   Vždy se proto ptám: S čím jste nespokojený? Jaká svá přání potlačujete? Co chcete dělat jinak? Co nechcete dělat vůbec? Co by bylo, kdybyste měli neomezený přístup k penězům, moře času, o d v a h u? A pokud jde o děti - jaké negativní emoce ovlivňovaly matku? A ´jdu´ až do doby dvanácti měsíců před otěhotněním! Chyběl jí klid? Láska? Pohlazení? Pozornost?

   „Vy tedy s klientem vůbec o jeho problémech nehovoříte?“ obrací se ke mně Učitel.
   „Víc než obsažný monolog, během nějž se klient vždy snaží být upřímný k sobě i ke mně (ale není a nemůže za to), mi napoví skutečnost, že se během masáže nebo bezprostředně po masáži zhorší třeba jeho d u š n o s t: tou vylézá na povrch velký strach ze života. Nebo se ozvou bolesti z a d, znak toho, že mám naloženo moc (záda jsou symbolem životní opory, jinými slovy partnerského vztahu, a pokud opora neexistuje nebo je nefunkční, mám pocit velké tíhy, tíhy k neunesení), popřípadě toho, že se strachuji o peníze, finanční zabezpečení, materiální blahobyt, či že stále prožívám životní neštěstí… I bolest h l a v y hovoří - o nesouladu mezi city a rozumem, něco dělám špatně, například toužím po dokonalosti, ovšem jdu cestou neustálého nadávání, sebekritiky, obviňování a trestání sebe sama! Samozřejmě se takový postoj pojí s komplexy méněcennosti a viny, tedy se špatnými konstrukcemi v mozku.“
   "Stačí k nápravě tak málo? Jedna jediná masáž?“
   „Reflexní lymfatickou terapii je třeba opakovat třikrát,“ nenechávám se vyvést z konceptu. „První masáž čistí klientovu m i n u l o s t, druhá se zabývá p ř í t o m n o s t í a třetí vytváří jeho b u d o u c n o s t. Zářivou, neboť tělo, zbavené (stejně jako duše) nečistot, si přesněji vykládá to, co mu sděluje vesmírný Řád – člověk pozorněji, pečlivěji vnímá s i g n á l y, jichž se mu dostává, takže najednou má pocit, že potkává ty ´správné´ lidi, dostává se do situací, jež upravují jeho život k lepšímu (rozchází se nebo naopak nalézá toho pravého partnera, mění práci, dosahuje povýšení, stěhuje se – prostě děje se cokoli, vždy však ku p r o s p ě c h u dotyčného)! Někdy jsou změny dramatické, to když se barmanka promění v módní návrhářku, někdy vyvolávající rozpačitou vděčnost, to když tiše a v klidu zemřou rodiče, kteří roky jenom leželi, trpěli nesnesitelnými bolestmi (jejich odchod znamenal tudíž úlevu nejen pro ně samotné, ale i pro rodinu, která se o ně obětavě starala), jindy jde o úpravy spíše kosmetické… Záleží na tom, jaký život člověk vede, s jakými potížemi se v době zahájení terapie potýká. Ale - ještě k vaší původní otázce: Mnohé se dozvídám z reakcí těla či duše, ale to hlavní o člověku mi sdělí přímo jeho nohy! Jakmile na ně sáhnu, poví mi výrůstky, otlaky, zatvrdliny, otoky nártů, chodidel, prstů, pat (nebo jejich jemnost),… jaké jsou klientovy vlastnosti, jaká je jeho ochota k rodičovství, vztah k vlastním rodičům, partnerovi, jak moc má rád nebo nerad práci, kterou vykonává… A poté je nutné s klientem mluvit.“

   Usmívám se. Miluju tuhle masáž! A jsem dost zvědavá, co mi sdělí o Simoně.

   … Pokud jde o Simonu, ´vyčetla´ jsem z jejích nohou, že měla krušné dětství; souhlasila, ale nijak zvlášť je nerozebírala. Zmínila, že v současné době dojíždí za matkou, protože u ní žije mladší nevlastní sestra, a o tu se Simona chce postarat. Otec, až do nedávna zavřený (bratr také), byl z vězení propuštěn. Neměl, kam jít; Mona tedy nechala otce u sebe bydlet, zatímco bratrovi to samé nedovolila. Mezi řečí se ke mně otočila: „Jak jste zjistila, že mé dětství nebylo šťastné?“
   Mezi palcem a druhým prstem nohy je takové místečko,… tady, cítíte?“ dotkla jsem se dolní části nártu. „Teď je tvrdé, téměř jako kámen… Tady budu během všech tří masáží nejvíce pracovat, protože tady, v tomhle důlku, je, obrazně řečeno, uvězněna vaše lymfa. Až ji odtud vysvobodím, rozproudí se do celého těla a tenhle dolíček bude měkoučký; vznikne takový heboučký trychtýřek. Pro nás - jednoznačné ujištění o tom, že lymfa proudí, jak má,“ usmála jsem se.
   „Skvělé! Ale z čeho jste poznala, že mé dětství byla jen svízel? Navíc, spojená s tátou?“
   „Rozdělíme-li lidské tělo pomyslně na pravou a levou stranu, představuje u žen - opakuji u žen, neb u mužů je to obráceně - pravá strana mužskou část osobnosti, levá ženskou. Je-li ´meziprstí´ při první masáži tvrdé, usuzuji – a je jedno, zda u mužů či žen - na těžké dětství. Nachází-li se ´kámen´ u žen na nártu pravé nohy, byl příčinou zátěže, kterou sebou dotyčná vleče, otec. Mohl to být jakýkoli představitel mužského rodu – dědeček, strýc, otčím,… soused, učitel,… nebo třeba bratr. Ale bývá to otec. Zrovna tak, je-li na omak tvrdý budoucí měkoučký důlek na l e v é noze, je jasné, že trauma způsobila matka. Nebo jakákoli jiná osoba ženského pohlaví.“ Chlácholivě jsem rozhodila rukama: „Víte, nemusí se hned jednat o bití, zneužívání a podobné hrůzy, může jít, z pohledu jiných lidí, o prkotiny, třeba o to, že jste žárlila na sourozence v přesvědčení, že mu rodiče projevují víc lásky než vám, nebo že se na vás tatínek usmál a vy jste si to vyložila jako úsměšek nebo řekl, a nejspíš i s dobrým úmyslem, něco, co vás ale ranilo, udělal něco, co vás zřejmě zklamalo nebo i ponížilo… Ale my nehledáme, viďte? Vy v í t e, o co ve vašem případě šlo?“
   Mona přikývla: „Vím.“

   Simona se původně vyučila kadeřnicí, ale řemeslo ji nebavilo. Zato se uplatnila jako zdatná, výkonná manažerka. Když ji však bez vysvětlení z tohoto postu ´sundali´, odešla; beztak si potřebuje odpočinout, usoudila. Vyčerpaná je, což o to! Sotva jsem sáhla na Simoniny nohy, bylo jasné, že mám co do činění s člověkem, nacházejícím se na pokraji sil. Chodidla mi prozradila i další věci, třeba to, že se Simona zcela uzavřela lidem. Jistá hranice je vždy dobrá, vysvětluji těm, kteří se tak zvaně rozdávají, ale v Simonině případě byl už ´plot´ příliš vysoký! Přes takový val se už nedostane nikdo, ani ten, který by mohl (a měl) pomoci svou nezištnou a nezpochybnitelnou láskou! Dál mi paty prozradily, že Mona zápolí i s problematickým vztahem k mateřství: nechce nebo obává se stát matkou?
   „Mám za sebou dva potraty,“ sdělila s jistou vyzývavostí v hlase, „první v šestnácti, druhý později, po několika měsících života, no… spíš p ř e ž í v á n í ve Španělsku. Snažili jsme se tam zakotvit s mým tehdejším druhem. Celkem brzy jsem poznala, že ani v téhle zemi, ale ani s tímhle člověkem nechci zůstat. Neměla jsem byt, práci… Co se dalo jiného dělat?“
   „Nic,“ pokrčila jsem rameny.
   „Mám a vždycky jsem měla milenecké vztahy!“ přešla Mona do útoku.
   „A proč byste neměla?“ Údivem jsem málem zapomněla zavřít pusu. „Se šestkou v datu narození* by
by bylo špatné, kdybyste žila jinak!“

* Numerologie, můj neocenitelný pomocník, je disciplína, založená na faktu, že číslo - stavební kámen vesmíru, má své kladné, ale i záporné vlastnosti. Pomocí rozboru vlastností čísel z data n a r o z e n í lze určit nejen vrozený charakter člověka, ale i jeho talenty, schopnosti a poslání, kterému by měl život zasvětit. (I jednotlivá písmena j m é n a se dají převést na čísla a jméno poté upravit tak, aby svého nositele posilovalo, podporovalo!) Tajů numerologie by měli využívat rodiče, učitelé a vůbec vychovatelé, budoucí partneři životní, ale i pracovní, … a myslím, že i státníci. Numerologie nelže, číslo je číslo, neměnné, stálé, má své světlo a svůj stín, takže se pohybujeme při výkladu v rozmezí jejich hranic; fantazii však uzdu popouštět nelze. Je možné však vliv stínu oslabit, nebo světla zesílit!
Cena: 800,- Kč za jednu terapii, jsou zapotřebí tři. Je nutné uskutečnit je v rozmezí týdne až tří neděl.
          Další opakování cyklu 3 terapií (nejdříve po třech měsících): 700,- Kč za jednu z nich.

 

 

                                  MASÁŽ QI GONG
                         je stará energetická čínská masáž, jejíž tajemství je předáváno pouze ústně z generace na generaci.
   Masáž qi gong (čti či kung) opět není, stejně jako reflexní lymfatická terapie činností, jakou si obvykle pod označením ´masáž´ představíme. Qi gong je souborem technik
(většinou stlačení, hlazení, ale i kolíbání, někdy také tahání, svírání, poťukávání), které mají napomoci nejen k uvolnění těla (a samozřejmě též duše), ale i energetickému posílení jednotlivých vnitřních orgánů.
   Dle staré čínské medicíny má každý z orgánů v těle nejen své fyziologické poslání, ale také svůj d u c h o v n í rozměr, což znamená, jednodušeji řečeno, že souvisí s určitou emocí.
   Kupříkladu
s r d c e je odpovědné za pocit radosti ze života.

   A následuje opět

   výňatek z knihy
   Rok 2013 aneb Jedenadvacet konkrétních způsobů, jak najít sám sebe, dosáhnout klidu, radosti a štěstí
:
   … U Simony jsem viděla její srdce svým vnitřním zrakem během masáže jako by bez šťávy, scvrklé, vysušené... Jakmile jsem energii srdce doplnila, i h n e d se vyhladilo a zvětšilo. Naplnilo radostí. Jakmile si to Mona u v ě d o m i l a, okamžitě se podivila: „Copak tohle jde?“
   „V případě ´první pomoci´, kterou jsem vám právě poskytla, ano. Hovořím o první pomoci proto, že nechci, a to zdůrazním hned na začátku, abyste zůstala na mně odkázaná! Chodila za mnou - třeba každý týden - doplňovat energii. Mou snahou je, n a u č i t vás, naučit k a ž d é h o klienta, aby si uměl pomoci sám! Kdykoli a kdekoli! Nač vyhledávat léčitele, každý umí uzdravit sám sebe!“
   „Proč?! Připravujete se tak o peníze!“ Simona překvapení nepředstírala.
   „Já vím… Pocit nezávislosti však je, alespoň pro mne, nade vše! Když jsem dostala před mnoha lety svá první (a poslední) antidepresiva, málem jsem se roztančila radostí! Mám vyhráno! Bude klid! Velmi se mi ulevilo. Vzápětí mne však polil pot: co když je spláchne s břehu moře? Co když mi je někdo ukradne? Co když mi dojdou někde, kde si nebudu moci další obstarat? A bylo vymalováno! Začala jsem hledat, studovat jiné postupy!“
   „Tak vznikly Lázně?“
   „Tak nějak… v z n i k a l y…“ Nechtělo se mi vyprávět.
   „Hm,“ pochopila Simona. „A jaké emoce nebo vlastnosti, schopnosti mají na starost třeba p l í c e?“ vrátila se k tématu.
    „… v plících posilujeme energii volnosti a svobody, ta k plícím patří,“ pokračovala jsem, nadšená, že mám posluchače. „J á t r a zas podpoříme ve schopnosti zachovat klid, nevztekat se, no a l e d v i n y? Ty jsou nesmírně důležité! Odpovídají za pocit životní odvahy, ajfru, chuti poprat se s životem! V ledvinách sídlí ty pověstné sudičky, dámy, tkající nit našeho života. Energii ledvin je obzvlášť nutné posilovat, hledět si jí, hýčkat ji! Jen tak uchováme(udržíme) naši životní nit obdivuhodně dlouhou a silnou!“
   A tak jsem Simoně poradila, do třetice, ještě další cvik, tzv. slinění. Slinění je můj (nevynalézavý) pracovní název pro – opět tisíce let starou - techniku, která nejenom povzbudí energii tohoto doslova životadárného orgánu, ale ona ji i vytvoří! Navíc se postará o hebkou pleť, silné zuby, husté vlasy, pevné kosti, … všechny ty projevy neslábnoucího umění, ale i chuti žít! Vždyť co jako první upozorní na ubývající energii? Prořídlá kštice! Vypadané zuby! Povadlá pleť! Takže toto cvičení by se mělo stát d e n n í součástí života každého z nás! Neb to nejdůležitější v životě je o d v a h a! Odvaha a v d ě č n o s t za život, ať už je veden v jakýchkoli podmínkách! Kdo ztratí odvahu, kdo navíc zapomene na vděčnost, ztratí všechno!

   Cesty drah jednotlivých orgánů v těle jsou pro laika zapeklité. Např. dráha močového měchýře (močový měchýř má na starosti vztahy mezi lidmi, zejména ale vztahy partnerské) začíná mezi očima, pokračuje přes hlavu, kde se rozdvojuje a ve dvou řadách směřuje po zádech; dráhy se spojují pod kolenem a končí pod malíčkem na noze. Dráha žlučníku začíná při vnějším očním koutku a jde přes hlavu. Proto vznikají – při potížích se žlučníkem - migrény, bolí hlava. Dráha žlučníku dál kontroluje šíjové svalstvo, to, čemu se říká krční páteř, zatuhne, což znamená, že žlučník volá o pomoc. Kdo má vyoperovaný žlučník, nevyřeší vůbec nic, neboť energetické dráhy žlučníku zůstávají do konce života.
   Když dušička začne strádat, orgány jeden za druhým začínají energeticky slábnout, vypovídat službu nebo aspoň snižovat svoji aktivitu.
   ... Pokud „jedu“ rukou po drahách jednotlivých orgánů, vnímám jisté změny, popř. klient oznamuje, že cítí větší či menší bolest, tlak, teplo, zimu. Na tato místa pak cíleně působím tak, aby se například bolest „rozpustila“ a energie jednotlivého orgánu posílila. Takže ´masáž´ qi gong je složena z velejemného hlazení, kroužení, tlaků na jednotlivé body jednotlivých drah v těle, někdy i až bolestivého protahování, ťukání – prsty nebo speciálním kladívkem, sevření např. lýtek (pro zklidnění) nebo zad (pro rozproudění energie) atd. Masáž je léčebná, takže buď se klient naučí jednotlivé techniky tak, aby je mohl provádět sám (popř. svému partnerovi), nebo ve spolupráci se mnou si dopřeje masáž qi gong desetkrát obden, pak učiní desetidenní pauzu a poté pokračuje opět desetidenním cyklem.
   Cena 900,- Kč hodina

 

                                                                               YAR-YA
                                                                  
 je další bombou v souboru mých unikátních masáží.

   Tato masáž je dle slov mého, bohužel již zesnulého, učitele, MUDr. Jiřího Knotíka, známa pouze čtyřem lidem, pochopitelně vyjma korejských lékařů; z Korey totiž pochází.
   Doktor Knotík se ji od tamních kolegů za tzv. korejské války naučil a s úspěchem poté praktikoval u nás i v USA.

   Masáž yar-ya je celotělová, to znamená, že zahrnuje i masáž intimních partií. Masáž intimních partií představuje korunu celé masáže, je její hlavní součástí, neboť rozmasírováním uzlinek, zatuhlinek, … v těchto částech těla, dojde k naprostému uvolnění klienta, až k jeho jakémusi pocitu opojení, lehkosti - asi jako po panáčku něčeho ostřejšího.
  
V žádném případě se nejedná o masáž erotickou!!! Jde o masáž l é č e b n o u, pomocí níž se klient dostane do formy jak po stránce fyzické, tak po stránce duševní. I klient, který z počátku pociťuje ostych, považuje brzy průběh masáže za samozřejmý a dodržuje interval masáží tak, jak jej společně naplánujeme.

   Masáž z počátku provádíme ve třech po sobě jdoucích cyklech. Např. první masáž klient podstoupí v pondělí, druhou by měl absolvoval do 24 hodin, tedy v úterý. Následuje dvou až třídenní přestávka a po ní masáž třetí.
   Během první masáže bývají klienti překvapeni bolestí těla jinde, než byli nebo jsou zvyklí. I tato bolest nám mnohé napoví, např.
pobolívání vnitřní strany stehen vypovídá o nahromaděném vzteku na otce, zlosti kvůli jeho přístupu ke klientovi, bolest mezi lopatkami o trápení z pocitů osamělosti, zrady, vyhýbání se lásce,… bolest ve střední části zad značí pocity viny, uvíznutí v minulosti, bolest v bederní části potvrzuje strach z finančního nedostatku, bezmoci, závislosti atd.
   Masáži, abychom dosáhli výše zmíněného výsledku, tedy celkové regenerace těla i duše, potřebujeme oba, já i klient věnovat patřičný čas a - klid; žádné ´masáž zad = 30 minut´!
   Po absolvování úvodní trojice masáží klient dochází na „udržovací“ masáž podle potřeby – jednou týdně, jednou za tři neděle, za měsíc… Obecně platí, že dlouhodobé zanedbávání těla či duše není možné seriózně během jediné masáže vyřešit, takže dá-li si klient mezi masážemi příliš dlouhou pauzu, může se stát, že musíme začít znovu ´trojicí´.

   5 biofyzikálních výsledků působení masáže yar-ya:
  1. Tvorba energie v buňce. (Masáž podněcuje tvorbu adenosintrifosfátu, který je biochemiky nazýván ´energií života´. Tato energie ve všech buňkách stimuluje regenerační procesy a výrazně povzbuzuje tělesnou výkonnost.)
   2. Tlumení bolesti a uvolnění endorfinů, hormonů štěstí.
  3. Aktivace krevního oběhu. (Řada zdravotních potíží vzniká nedostatečným prokrvením tkání; krvinky v nedostatečně cirkulující krvi ztrácejí na vitalitě a schopnosti transportovat výživné nebo obranné látky. Masáž uvádí tok krve do pohybu, odstraňuje bloky bránící jejímu průtoku, odděluje slepené a scvrklé krvinky, což klient vnímá tak, že se cítí zdravěji.)
  4. Tělesné uvolnění (rozšíření cév a prokrvení svalových tkání) a psychické uvolnění (obnovení rovnováhy, odstranění napětí).
  5. Povzbuzení lymfatického systému. (Zajistí dobře fungující látkovou výměnu – detoxikaci.)

  (Možná se čtenáři zdá, že masáž yar-ya zasahuje hluboce do intimity klienta. Záleží na každém, zda si masáž ´dovolí´ či nikoli – bez souhlasu klienta samozřejmě nic nepodnikám. Je třeba, aby klient s pokorou mé doteky přijímal, a já veškeré úkony s pokorou prováděla.)   

   Každá z masáží trvá dvě až tři hodiny, zažila jsem i případy, kdy trvala déle, záleží, jako vždy, na stavu zbídačelosti klienta.
   Cena 900,- Kč hodina, masáž obvykle trvá 2 až 3 hodiny

 

 

 

RELAXAČNÍ MASÁŽ

 netřeba představovat, jde o jemně prováděnou masáž za účelem uvolnění, odpočinku,…
navození příjemného pocitu, že jsem hýčkán, rozmazlován,…
 Cena: 900,- Kč hodina

 

 

 

 

Masáž čokoládová (se zábalem)
Čokoláda bývala nápojem pro vyvolené.
Stejně tak lze nazvat čokoládovou masáž.

Je jednou z masáží,
kterými lze bojovat proti následkům stresu či depresi,
je vynikajícím prostředkem pro zvlhčení suché pokožky, její zpevnění a zjemnění.
Speciální směs čokolády a oleje ze sladkých mandlí (dle vlastního receptu) dodá tělu
tuky, oleje, vitaminy, aminokyseliny, minerály, nukleové kyseliny a antioxidanty,

povzbudí tvorbu hormonů radosti (endorfinu a serotoninu),
takže zlepší náladu, ztiší nervozitu, odstraní napětí,
pomůže získat pocit blaženosti
neboli nadhledu
a v neposlední řadě omladí.
Čokoládová masáž je určená všem milovníkům požitků.


Cena: 790,- Kč (masíruji pravou hořkou, více než 80%, čokoládou)

 

 

 

Vyzkoušejte v
lázních pro dva
RAKOVNÍK 
program
LYMFA - OČISTA TĚLA A MYSLI,
našimi hosty přezdívaný
ČISTÍRNA!
         Je určen lidem trpícím ranní únavou, nadváhou, otoky, problémy s pomerančovou kůží, akné, bolestmi hlavy, kloubů, zad,
lidem snadno podrážděným a nervózním. Program posiluje imunitní systém. Zlepšuje a urychluje detoxikaci organismu.
Tvaruje postavu, zpevňuje poprsí, účinně vyhlazuje vrásky. Zvyšuje výkonnost.
V neposlední řadě zasahuje psychiku člověka, probouzí odvahu, chuť a vůli konat, naplňuje optimismem a radostí.
Tento program lze nazvat  t e r a p e u t i c k ý m, neboť hluboce zasahuje nejen tělo, ale i duši člověka,
doslova mění náhled klienta na sebe sama, své blízké, své úkoly, poslání, chcete-li,
a výrazně tak jeho život proměňuje.


   Cena víkendového pobytu pro 1 osobu zahrnuje
 
2x ubytování se snídaní, 
3x masáž, 1x numerologický rozbor, 1x hodinu poradenství   
tedy celkem  celkem 8 hodin procedur
4 160,- Kč (5% sleva odečtena)  

 

nebo prožijte
ČOKOLÁDOVÉ ODPOLEDNE
jako výjimečný prostředek proti špatné náladě, melancholii a smutku,
životabudič odstraňující téměř okamžitě následky stresu a vyvolávající pocit pohody, radosti a štěstí.

Cena 1 790,- Kč (sleva 5 % odečtena) zahrnuje
1x masáž zad a beder, 1x čokoládovou koupel se zábalem obličeje, krku, dekoltu a ramen. (Nápoj zdarma.)
  

LÁZNĚ PRO DVA RAKOVNÍK
nejmenší lázně s největší péčí
***od roku 2005***

Ubytování

R
ekreační a turistické pobyty  
v nejkrásnější, nejtajuplnější, magické krajině
středních Čech

 Jednotlivé procedury:
moxování
koupele
s přísadami

 audiovizuální stimulace mozku

numerologie
hlubinná abreaktivní psychoterapie
alternativní psychoterapie

 
Ceník

Originální dárek


KURZ
r
eflexní lymfatické terapie

 

e-mail:    lazneprodva@seznam.cz

tel.
 (00420)
 777 305 43
9


 

Kaligrafie - výuka

ZPĚT
   na
hlavní stránku